لوله و اتصالات U-PVC

لوله و اتصالات U-PVC

در این بخش به بررسی انواع لوله و اتصالات U-PVC خواهیم پرداخت و شما عزیزان را با لوله پلیکا و انواع این اتصالات و کاربردهای آن آشنا خواهبم کرد.

شرکت نیکتاز پلیمر مفتخر است اعلام دارد با بهره مندی از کادری مجرب و متخصص و استفاده از دستگاه های پیشرفته و به روز اقدام به ساخت و تولید انواع قطعات و اتصالات مرتبط با لوله پلیکا نموده و در این راه با رعایت استانداردهای موجود در این زمینه در تمامی مراحل ساخت و تولید محصولی با کیفیت را روانه بازار نماید.

تصویر و عکس لوله و اتصالات U-PVC ساخته شده توسط شرکت نیکتاز پلیمر آذین را مشاهده می کنید.
تصویر لوله و اتصالات U-PVC

در این بخش شما عزیزان میتوانید انواع محصولات تولیدی توسط این شرک از قبیل لوله پلیکا , تبدیل غیر هم مرکز, درپوش مسدود کننده, رابط دریچه بازدید, زانوی 45 درجه, زانوی 90 درجه, سه راهی 45 درجه, سه راهی 90 درجه, سه راهی تبدیل 45 درجه, سه راهی تبدیل 90  درجه, سیفون, فلنج و کوپلینگ ترمزدار را مشاهده نمایید.

در زیر به صورت مختصر به توضیح در خصوص این محصولات پرداخته ایم و شما عزیزان میتوانید برای کسب اطلاعات کامل و جامع در این خصوص به بخش های مرتبط با آن مراجعه نموده و مطالب بسیار مفیدی را در این خصوص مشاهده نموده و از جدول توضیحات و مشخصات این محصولات آگاهی یابید.

در صورت داشتن هرگونه سوالی در خصوص این محصولات می توانید با مراجعه به بخش تماس با ما موجود در سایت با کارشناسان ما تماس حاصل نموده و سوالات خود را مطرح نمایید.

در زیر به بررسی انواع لوله و اتصالات U-PVC ساخته و تولید شده توسط شرکت نیکتاز پلیمر آذین خواهیم پرداخت.

انواع لوله و اتصالات U-PVC

زانوها

زانو ها نوعی از اتصالات پلیکا می باشد که در هنگام لوله کشی برای تغییر مسیر یا زاویه دادن لوله ها مورد استفاده قرار میگیرند زانو ها در سه زاویه 45 و 5/87 و 90 درجه موجود می باشد. که با نام های تجاری زانوی 45 درجه و سه راه خم و زانوی 90 درجه در نامگذاری شده اند.

سه راهی ها

سه راه پلیکا نوعی اتصالات پلیکا می باشد که برای انشعاب گیری یا تغییر مسیر لوله پلیکا مورد استفاده قرار میگیرد سه راه پلیکا در سه زاویه 45 و5/87 و 90 درجه موجود می باشد یکی دیگر از انواع این محصول سه راه تبدیل می باشد که ضمن تغییر مسیر یا انشعاب گیری در مسیر لوله پلیکا امکان تغییر سایز لوله را نیز فراهم می کند.

سه راه خم

سه راه خم 87.5 درجه پلیکا این نوع از اتصالات پلیکا به علت حذف نقاط مرده درون آنها سبب کاهش سرو صدای ناشی از عبور فاضلاب٬ جلوگیری از انسداد و تسهیل در حرکت فاضلاب می شود .اتصالات 87.5 درجه دارای زاویه بازتری نسبت به اتصالات 90 درجه بوده که سبب بوجود آمدن یک شیب جهت تسهیل حرکت فاضلاب درون لوله و اتصال پلیکا شده که همین امر از انسداد لوله و اتصال در اثر رسوب فاضلاب جلوگیری می نماید. زیرا یکی از عوامل مهم ایجاد انسداد٬ کاهش سرعت حرکت فاضلاب در حال عبور از شبکه فاضلابی می باشد.

تبدیل ها

تبدیل نوعی از اتصالات پلیکا می باشد که برای اتصال دو لوله پلیکا با سایز های متفاوت به یکدیگر مورد استفاده قرار می گیرد

سیفون ها

سیفون نوعی از اتصالات پلیکا می باشد که مانع از برگشتن فاضلاب ٬ بوی بد و جانوران موزی از درون شبکه فاضلاب به داخل ساختمان است محل نصب سیفون پلیکا در خروجی راه آب ٬ سرویس بهداشتی ٬ حمام و آشپزخانه است. معمولا سیفون پلیکا در سایزهای 125 ، 110 ، 90 ، 63 می باشد.

در پوش ها

درپوش پلیکا نوعی از اتصالات پلیکا می باشد که جهت مسدود کردن انتهای لوله پلیکا به طور موقت یا دائم برای جلوگیری از ورود اشیا یا مصالح ساختمانی به درون شبکه می باشد.

بوشن ها

وشن پلیکا نوعی از اتصالات پلیکا می باشد که استوانه ای شکل با دوسر مادگی و در دو نوع ترمزدار و تخت موجود است بوشن ترمزدار پلیکا برای اتصال لوله های پلیکا بدون نیاز به حرارت دادن استفاده می شود و بوشن تخت پلیکا برای تعمیر شکستگی های لوله پلیکا و ایجاد انشعابات جدید استفاده می شود.

چهار راه ها

چهار راه پلیکا نوعی از اتصالات پلیکا می باشد که در بعضی مسیرهای اصلی شبکه فاضلاب که تعداد اتصالات مصرفی افزایش می یابد و همچنین ایجاد دو انشعاب ۴۵ درجه به جای دو عدد سه راهی جهت صرفه جویی در فضا و تعداد اتصال یک عدد چهار راه استفاده می شود و یا در شبکه جهت انشعابات بعدی قابل پیش بینی مورد استفاده قرار می گیرد.

سه راه دریچه بازید

سه راه دریچه بازدید دریچه ای است که درموقع گرفتگی سیفون , لوله ها , زانویی ها و غیره برای رفع گرفتگی و تمیزکردن بدون نیازبه شکافتن ساختمان مورد استفاده قرار میگیرد درسیستم فاضلاب باید تعداد کافی دریچه بازدید درپایین ترین نقطه هرلوله فاضلاب قائم درسر زانو سه راهه ها , موقع اتصال یک لوله فرعی به لوله اصلی دیگر , درهر تغییر مسیروبلاخره درلوله اصلی فاضلاب ساختمان که از دیوار خارجی عبور می کند نصب نمود.

موفه

رابط انبساطی پلیکا (موفه) موفه یا رابط انبساطی نوعی اتصال پلیکا برای استفاده در سیستم عمودی ساختمان جهت جلوگیری از ایجاد شکستگی در سیستم فاضلاب به هنگام نشست ساختمان یا تعمیر بخشی از سیستم که به دلیل عدم امکان جا بجایی با توجه خاصیت کشویی محصول انجام می گردد.

فلنج

فلنج پلیکا ٬در شبکه های آبیاری تحت فشار و کشاورزی برای انتقال آب از چاهها به مکان مورد نظر٬ به دلیل هزینه های بالا استفاده از لوله های پلیکا pvcu به علت سبکی وزن ٬ راحتی در نصب ٬مقاومت در برابر خوردگی و قیمت مناسب ضرورت یافته و چون لوله و فلنج موتور و پمپ آب فلزی بوده برای تبدیل و استفاده از لوله های پلیکاpvcu باید از فلنجی از جنس پلیکا pvcu استفاده کرد.

کلاهک

کلاهک هواکش پلیکا نوعی از اتصالات پلیکا می باشد هنگامی که لوله های هواکش حمام٬هود آشپزخانه و سرویس بهداشتی به پشت بام ساختمان ها هدایت می شوند٬ برای جلوگیری از ورود آب باران ٬ برگ درختان٬پرنده و سایر موجودات زنده به داخل ساختمان و لوله هواکش از کلاهک استفاده می شود٬ کلاهک پلیکاpvcu بدلیل سبکی وزن ٬ راحتی نصب و مقاومت دربرابر خوردگی در مقایسه با انواع کلاهک های فلزی و سیمانی کاربرد فراوانی یافته است

بست پولیکا

بست پلیکا بست ها یا نگهدارنده های لوله بر خلاف ظاهر ساده ی خود یکی از مهم ترین قطعات در سیستم های لوله کشی می باشند. این بست ها وسیله ی نگهداری لوله ها روی دیوار ، مانعی برای انتقال لرزش لوله ها به ساختمان، مانعی برای انتقال تنش ساختمان به لوله، وسیله ای برای تنظیم مقدار حرکت لوله محسوب میشوند.

کف خواب

این کف خواب ها در سایر نقاط ساختمان از جمله آشپزخانه ، حمام ، آب باران پشت بام و… استفاده میگردد .

همانند کف خواب صنعتی توالت ایرانی مانع ورود ایزولاسیون به داخل لوله می گردد .

با توجه به اینکه محصولات ما به صورت دفنی در ساختمان ها نصب میشود لذا در مقابل تابش مستقیم نور آفتاب مقاوم نمیباشد . در صورت استفاده در خارج ساختمان ( پشت بام ) تا قبل از انجام ایزولاسیون . مدفون شدن قطعه روی آن را بپوشانید .

در نصب کف خواب ها دقت شود زیر صفحه ی کف خواب با ملات ماسه سیمان پر شود .

مزايا :

اجرا و نصب سريع و صرفه جويي در وقت و مصالح

قيمت مناسب در مقايسه با هزينه هاي اجراي زيرسازي و ايزولاسيون به روش سنتي

وزن کم ، مقاومت بالا

اتصال به کليه سيستمهاي لوله کشي فاضلاب ( p.v.c ) پوش فيت ، پلي اتيلن چدن

جلوگيري از ريزش مصالح بنايي به داخل لوله و سيفون

سرعت و دقت در تست ايزولاسيون

عدم آسيب پذيري ايزولاسيون هنگام فنر زدن.

مشخصات و مزایای U-PVC

مقاومت در برابر خوردگی : لوله پلیکا غیر رسانا است و نسبت به فعل و انفعالات الکتروشیمیایی ناشی از اسیدها و نمک‌هایی که باعث خوردگی فلزات می‌شوند مقاوم است. این مشخصه در داخل و خارج لوله پلیکا وجود دارد. در نتیجه لوله در جاهایی که خاک مهاجم است کاربرد دارد.
مقاومت شیمیایی : لوله پلیکا در برابر طیف وسیعی از مواد شیمیایی حداکثر تا دمای 140 درجه فارنهایت مقاومت خود را به نمایش می‌گذارد و همچنین در برابر مواد شیمیایی ای که معمولا در منازل استفاده می‌شوند مقاوم است.
مقاوت نسبت به وزن، سبک بودن : لوله پلیکا پیشرف شگرفی در کاهش وزن لوله داشته و این از نظر ایمنی بسیار مهم است. این لوله‌ها مصدومیت کارگر را به شدت کاهش می‌دهد.
انعطاف پذیری : لوله pvc-u یا پلیکا از ترکیب مواد پی وی سی خشک ( pvc-u) ساخته شده تحمل فشار بدون اینکه دچار شکستگی شود را دارد.
مقاومت در برابر ضربه : در شرایط عادی لوله pvc-u به نسبت لوله‌های ساخته شده از خاک رس بتن و بسیاری دیگر از مواد مرسوم مقاومت بالایی در برابر ضربه دارد.
ضریب اصطکاک : لوله pvc-u با دیواره های صاف تری که دارد باعث کاهش اصطکاک سیال و مقاومت در برابر جریان می شود.
عایق حرارتی : لوله پلیکا رسانایی حرارتی کمتری نسبت به لوله‌های قدیمی تر دارد. این باعث می‌شود که لوله pvc-u برای بسیاری از پروژه‌های عایق حرارتی مناسب و مطلوب باشد.
کاربرد اتصالات پلیکا (pvc-u) :
اتصالات پلیکا جزو پر کار برد ترین انواع اتصالات پلیمری می باشد که معمولا برای مصارف زیر کاربرد دارد :
1- سیستم انتقال آب باران
2- سیستم آبرسانی شهری
3- سیستم فاضلاب شهری
4- سیستم فاضلاب ساختمان
5- انتقال کابلهای برق و مخابرات
6- سیستم هواکش ساختمان
7- سیستم آبیاری کشاورزی

در بالا به صورت مختصر و مفید به توضیح در خصوص محصولات تولیدی توسط شرکت نیکتاز پلیمر پرداختیم. امروزه و با توجه به نوسانات قیمت مواد اولیه و سایر مسائل تاثیر گذار در قیمت نهایی این محصولات در صنعت امکان قرار دادن قیمت محصولات وجود نداشته و از طرفی قادر به قرار دادن به روز قیمت محصولات لوله و اتصالات U-PVC در سایت نمی باشیم. از این جهت در صورت نیاز به استعلام قیمت به روز محصولات میتوانید با کارشناسان ما تماس حاصل نموده و علاوه بر دریافت و آگاهی از قیمت روز محصولات در صورت نیاز اقدام به سفارش محصولات مورد نظر خود نمایید.

با توجه به درخواست مشتریان و بازدید کنندگان سایت در خصوص آشنایی بیشتر با محصولات UPVC و نحوه تولید و ساخت و مواد اولیه به کار رفته در تولید این محصول پرکاربرد در بخش مرتبط با اخبار و مقالات سایت برای آگاهی شما عزیزان مقاله ای با نام لوله Upvc قرار داده ایم که شما عزیزان میتوانید با مراجعه به آن تمامی اطلاعات لازم در این خصوص را به دست آورید.

در مقاله مذکور تمامی اطلاعات و پرسش های شما عزیزان از نحوه ساخت و تولید و مواد اولیه به کار رفته در تولید انواع لوله Upvc تا فرایند تولید و مراحل آن قرار داده شده است.

امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات مفیدی را در این خصوص در اختیار شما عزیزان قرار داده باشیم تا با آگاهی کامل اقدام به خرید بهترین محصول از نظر قیمت , کیفیت و کاربرد برای مکان مورد نظر خود نمایید.

شایان ذکر است محصولات تولیدی توسط این شرکت از کیفیت بسیار بالا برخوردار می باشند و شرکت نیکتاز پلیمر آذین مفتخر است اعلام دارد علاوه بر دریافت نشان استاندارد ایران دارای نشان ایزو 9001 و همچنین نشان استاندارد CE اروپا بوده که خود دلیل بر تحقق یافتن هدف شرکت در ساخت و تولید محصول با کیفیت بسیار بالا می باشد.

در صورت داشتن هرگونه سوالی و یا استعلام قیمت محصولات شرکت نیکتاز پلیمر آذین می توانید با کارشناسان ما در تماس بوده و سوالات خود را مطرح نمایید.

با تشکر از حسن انتخاب شما عزیزان.

شرکت نیکتاز پلیمر آذین.